Rosa fandí Sportovnímu klubu Bystřice nad Pernštejnem

Ve středu 11. května 2016 se na bystřickém fotbalovém stadionu odehrál zápas domácího týmu muži A a TJ Slavoj Polná. Na utkání se velmi těšil i uživatel denního stacionáře Rosa Filip, který byl na bystřickém stadionu poprvé.

Celé utkání bedlivě sledoval a fandil domácímu týmu. Pro náročného fotbalového diváka byl zápas napínavý, což se odráželo v hlučící tribuně i na okolních lavičkách. Filip si mohl tak celý zápas vychutnat s tou pravou fotbalovou atmosférou. Filip ve stacionáři vede fotbalovou kroniku Sportovního klubu (SK) Bystřice, každý týden pravidelně zapisuje výsledky týmů A i B, nalepuje fotky, píše komentáře k zápasům. Krásným zakončením celého fotbalového odpoledne byla možnost jít s hráči do kabiny na vítězný pokřik, kdy se všichni hráči Filipovi do kroniky podepsali.
Mezi SK a denním stacionářem tak vznikla velmi pěkná spolupráce, která bude i nadále pokračovat. SK Bystřice nad Pernštejnem na 11. června 2016 Charitativní fotbalový turnaj pro mladší přípravky, jehož výtěžek bude věnován právě dennímu stacionáři Rosa.

„Děkuju, že jsem tam mohl být, fotbal byl krásný, už se těším na další a hráči jsou super,“ hodnotí celou akci Filip.
Denní stacionář Rosa, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, poskytuje služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Posláním denního stacionáře je podpora a rozvoj osob s mentálním a kombinovaným postižením, vedoucí k co největší možné míře samostatnosti, začlenění se do běžné společnosti a spokojenosti uživatel.

003276_05_022490

Zdroj:

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.