O klubu

Sportovní klub Bystřice n. P. navazuje na činnost SK Bystřice nad Pernštejnem, činného od roku 1936. V 50. letech došlo ke sloučení několika bystřických sportovních oddílů do jednoho celku, pod hlavičkou TJ Bystřice nad Pernštejnem. Bystřičtí fotbalisté hráli mimo jiné pod názvy: TJ Dynamo a později až do roku 1991 jako TJ Baník. Právní subjektivita samostatného SK byla obnovena právě v roce 1991, vyčleněním z TJ Baník Bystřice n. P.

Fotbalový oddíl hrával v různých soutěžích v rámci brněnské župy. V 50. letech se pohyboval mezi Okresní soutěží a I. B třídou, během let 60. to byla převážně I. B třída. V roce 1971 se nám podařilo postoupit do I. A třídy, ale jen na jednu sezónu. Krize vrcholila v polovině 80. let, kdy se hrál dokonce jen Okresní přebor. Postupně však následoval vzestup, umocněný v roce 1991 znovu osamostatněním, postupem do Župního přeboru JmFŽ a vybudováním travnatého povrchu na stadionu. V 90. letech působil klub střídavě v Župním přeboru a I. A třídě. Od reorganizace fotbalových soutěží v roce 2002 (vznik nových územněsprávních celků – krajů) jsme stálým účastníkem Krajského přeboru Vysočina. V dosavadních ročnících nám patřila šestkrát druhá příčka, jednou jsme byli třetí, jednou pátí, v  ročníku 2009/2010 nám patřila osmá příčka. V letošním roce jsme Krajský přebor vyhráli a poprvé v historii bystřické kopané budeme hrát divizní soutěž.