Výsledkový servis

Nová Ves – Bystřice “A” 3:1 (2:1)

Bystřice “B” – Nová Ves “B” 6:1 (3:0)

Souboj dvou rezervních týmů pro sebe rozhodla domácí Bystřice, která zdolala tu z Nové Vsi.

Za krásného sobotního podzimního počasí nastoupili k utkání 11. kola okresního přeboru hráči rezervy Bystřice nad Pernštejnem a rezervy Nové Vsi..Zápas začal z obou stran opatrně a čekalo se na první chybu jednoho z týmů. Domácí se tlačili více k brance hostí a po pěkné akci otevřel skóre utkání ve 23. minutě David Čech – 1:0. Domácí nadále dominovali a ve 27. minutě rozvlnil podruhé síť za Čížkem domácí sniper Miloš Prášil – 2:0. Stejný hráč byl při střelecké chuti i ve 38. minutě, kdy překonal Čížka potřetí – 3:0. Do konce poločasu se již stav nezměnil a domácí mohli být s výsledkem první půle spokojeni.Start do druhé půle měli opět výborný domácí fotbalisté a v 49. minutě zvyšoval střídající Petr Tomášek již na 4:0. V 53. minutě tentokrát rozhodčí Tomášek odpískal pokutový kop, který bezpečně proměnil Miloš Petr – 5:0. Po hodině hry to byl opět Petr Tomášek, který zvyšoval již tenisově na 6:0. Poslední slovo v zápase měli ale hosté, kteří kosmeticky upravili skóre na 6:1 Václavem Burešem. Domácím patří tak po výhře třetí místo v tabulce, hosté jsou desátí. Bystřičtí zajíždějí příští kolo na hřiště lídra tabulky do Hamrů. Nová Ves doma hostí nevyzpytatelné Křoví.

Ohlasy k zápasu

SK Bystřice nad Pernštejnem B
David Čech: Dnes jsme o výsledku rozhodli v prvním poločase, který jsme vyhráli o tři branky. Druhý poločas se odehrával nadále v naší režii. S dnešním výkonem všech hráčů můžeme být spokojeni.

Góly: 23. Čech, 27. a 38. Prášil, 49. a 59. Tomášek, 53. Petr (PK) – 69. V. Bureš. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 3:0. Bystřice B: Petr – Dufek, J. Svoboda, M. Svoboda, Smolík, Samek, Sklenář, Čech (46. Tomášek), Veselský, Špatka, Prášil (46. Dudák). Nová Ves B: Čížek – Jakub Nečas, Klement, P. Bureš, Šatný, Kubík, Komínek, Novotný (65. V. Bureš), Jan Nečas (84. Pohanka), Šandera, Zdražil.
Zdroj:

Bystřice “A” – Ledeč (0:1)

Svratka – Bystřice “B” 6:0 (4:0)

SK Svratka
P. Moučka [8.0] – J. Vítek [8.0] , J. Řádek [8.0] , J. Pech [8.0] , T. Vítek [8.0] , J. Lédl [8.0] , Z. Kalina [8.0] (82. F. Mládek [10.0] ) , M. Bureš [8.0] (69. M. Ondra [8.0] ) , T. Ondra [8.0] , Y. Kharchenko [8.0] (53. J. Mayer [8.0] ) , M. Moučka [8.0]

J. Mrňous [-] – M. Straka [-] , R. Špatka [-] , J. Veselský [-] , F. Maršálek [-] , Z. Sklenář [-] , T. Pačiska [-] , D. Buršík [-] , M. Tomášek [-] (66. V. Svoboda [-] ) , F. Palosz [-] , R. Chudoba [-]

ŽK: 61. M. Moučka – 53. R. Špatka .

SK Svratka
Jan Mládek: V minulém kole jsme doma hostili Bystřici “B”. Před jejich příjezdem jsme věděli, že to bude těžké utkání, které by mohlo být i pro diváka zajímavé, co se týče šancí a branek. Před zápasem jsme však zjistili, že soupeř je značně oslabený. Výsledné skóre 6:0 pro domácí, tomu odpovídá, avšak chci podotknout, že ač byl soupeř ve velmi nestabilní sestavě, tak nepředvedl zcela špatný výkon. Rozhodně nebyl odevzdaný a troufnu si říct, že míč na kopačkách držel častěji. Jejich dravé mládí v podobě dorostenců, doplněné zkušenými borci nebylo až tak špatné, zkušenosti však hráli pro nás a naši snajpři rozhodli o výhře. Soupeři přejeme hodně štěstí v nadcházejících zápasech. Fotbalu ZDAR!!!

Poločas vyšel lépe Bystřici
Skóre v utkání otevřeli hosté ve 24. minutě, když na centrovaný míč po předchozím faulu si naskočil útočící hráč Svoboda a hlavou překonal domácího brankáře. Hned o dvě minuty později přidali hosté druhý gól. Po zbytečné ztrátě míče v obraně se po autovém vhazování dostal míč do středu hřiště, zde si ho přebral hráč Padrtka a po kratším sólu nádherně napálil míč do branky bezmocného Jakubce. Bory ale dokázali ještě do poločasu zkorigovat výsledek, když ve 30. minutě si Špaček s Vávrou vyměnili balón a prvně jmenovaný chytře dloubl přes vyběhnutého brankáře Bystřice. Stav tak do poločasu skončil 1:2.

Hosté zvýšili náskok
Bory vstoupili do druhé půle tutovou šancí, po dvou třech přihrávkách ve velkém čtverci se na hranici malého vápna dostal ke střele Michal Špaček ale ten těsně minul pravou tyč. Další velkou šanci promarnil tentokráte Milan Špaček a tak nemohlo přijít nic jiného než trest v podobě třetího gólu hostí jehož autorem byl Zítka. Je až neuvěřitelné kolik šancí si Bory dokážou proti dobře hrajícímu soupeři vytvořit, ale přetavit v gól je dnes nemožné. A tak jsou to opět hosté, kteří zvyšují skóre v 79. minutě Čechem na 1:4. Bory sice ještě v 87. minutě zmírňují špatný výsledek proměněným pokutovým kopem jehož autorem je Starý, ale nic to nemění na tom, že opět odchází z hřiště bez kýžených bodů.

Branky – 33. M. Špaček , 86. J. Starý – 25. M. Svoboda , 30. T. Padrtka , 64. D. Zítka , 78. D. Čech

Speřice – Bystřice “A” 4:1(2:1)

Speřice doma “rozebraly” Bystřici.

Fotbalisté Speřic zvládli naplno i další domácí zápas. Po Velmezu “B” si tentokrát vyšlápli na Bystřici a nasázeli ji čtyři branky. Po výborném kolektivním výkonu vyhráli zaslouženě 4:1

Domácí lepší, zaslouženě po půli vedli
Oba týmy nastoupily bez několika hráčů obvyklého základu, lépe se s tím vypořádali domácí. Ti svou bojovností přiváděli obranu hostů do úzkých, vynikali v tom oba útočníci Soukup a Pohan ml. První poločas se hrál ve slušném tempu a první výrazné šanci se diváci dočkali v 19. minutě, kdy po krásné kolmé přihrávce skóroval střelou pod břevno domácí KOVÁŘ Pavel 1-0. Za pár minut další velkou šanci domácích zahodil Martin Pohan ml., když překopl prázdnou branku. Nedáš – dostaneš, otřepené pravidlo platilo i ve Speřicéch, když hosté trestali po standartní situaci, kdy se dostal k odraženému míči ČECH David a v 25. minutě srovnal stav na 1:1. Poté se hra vyrovnala, ve 30. minutě unikl Pohan ml. a prudký centr před bránu si srazil hostující ČERNÝ Zdeněk (vlastní) do vlastní branky – 2:1. Do konce půle se ještě jednou Speřice dostala do velké šance, když Soukup krásným centrem za obranu vyzval znovu Pohana ml., ale ten opět selhal.

Domácí kontrolovali utkání, dvě branky přidal Holenda ml.
Bystřice se snažila tvořit hru a vyrovnat utkání, ale naražela na účinnou obranu domácích. Ti mohli chodit do nebezpečnýchbrejků. Nejdříve utekl Soukup, ale levačkou těsně minu. Pak ještě krásným sólem Pohan ml. obstřeloval hostující branku, ale ani on se netrefil mezi tři tyče. V 55. minutě utekl HOLENDA Jiří ml. a po krásné přihravce Pohana s přehledem zakončil a dostal Speřice do vedení – 3:1. Poté Bystřice znovu držela míč ale převážně jen k hranici pokutového území a k žádným velkým šancím se hosté nedostávali. Naopak Speřice stále spoléhala na brejky a když v 84. minutě se znovu krásně uvolnil HOLENDA Jiří ml. a střelou z vápna na přední tyč překonal golmana Petra – 4:1. Zápas se již pak jen dohrával a domácí si zaslouženě připsali další tři body do tabulky.

Branky – 19. P. Kovář , 29. Z. Černý (vl.) , 55. J. Holenda , 84. J. Holenda – 25. D. Čech

TJ Dálnice Speřice
HOLENDA Jiří (trenér): Sice jsme dali první gól,ale vzápětí inkasovali vyrovnávací. Zápas se nevyvíjel vůbec podle mého očekávání, ale Bystřice byla hodně oslabena, což my také, především absence Jančíka byla znát. Zápas to byl ale ukázkový na využívání šancí, což se nám poslední dobou moc nedaří. Byli jsem lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Chci kluky pochválit.

Bystřice “B” – Bobrová 6:0 (2:0)

Pět branek Prášila rozhodlo o výhře Bystřice nad Bobrovou.

Branky – 21. M. Prášil , 40. R. Sklenář , 48. M. Prášil , 52. M. Prášil , 79. M. Prášil , 80. M. Prášil

Bystřice “A” – Pelhřimov 1:1

Hned ve druhém hracím kole fotbalového krajského přeboru Vysočiny došlo na vzájemný souboj největších favoritů soutěže. Bystřice v něm doma remizovala s Pelhřimovem 1:1.

„Pelhřimov má po letním posílení dobře poskládaný mančaft, remíza tomu zápasu sluší. Hosté byli asi více na balonu, ale my jsme měli větší šance. Určitě se potvrdilo to, že budou patřit k favoritům soutěže, proti Pelhřimovu z posledního kola loňského ročníku je to úplně jiný mančaft. Naniaš řídí obranu, vepředu je zkušený Benda, stála proti nám opravdová kvalita,“ řekl trenér Bystřice Oldřich Veselý, který byl se ziskem bodu spokojený.

„Hráli jsme doma, chtěli jsme vyhrát, ale byl to opravdu spíše remízový zápas. Kvalitnější mančaft v této soutěži nepotkáme, diváci si přišli na své, mělo to divizní úroveň.“
Zdroj:

Křižanov – Bystřice “B”

Křižanov nevyzrál na oslabeného soupeře.

Domácí vyhráli první poločas
Nedělní odpoledne, na poměry posledních týdnů nabízející pro fotbalisty snesitelné klima, nabízelo papírově atraktivní menu , do Křižanova zavítala rezerva exdivizní Bystřice, a dalo se tak čekat střetnutí dvou celků, které by měly mít choutky na postup do krajských soutěží. Z tohoto pohledu bohužel museli být přítomní diváci poměrně zklamaní, protože oba týmy vsadily na taktiku neudělat chybu, která provázela přinejmenším první půli. Z několika náznaků šancí se v gól přeměnila snad nejnenápadnější z nich – na Stupku dotíral jeden z hostujících útočníků, křižanovský brankář tedy zvolil bezpečné řešení v podobě odkopu na soupeřovu polovinu, k překvapení většiny přihlížejících na trajektorii míče ovšem nereagovali přihlížející stopeři zdaleka tak aktivně jako osamocený Martin Burian na hrotu domácího útoku, a tomu stačilo zblízka střelu umístit mimo Petrův dosah.

Bystřice dohrávala o deseti

Domácí borci chtěli vstoupit do druhé půle aktivně a naopakovat ledabylost z předchozího utkání v Borech, kdy dokázali dvoubrankové vedení prohospodařit během ani ne pěti minut. Opak byl ovšem pravdou – bystřičtí hráči ukazovali od úvodních minut větší chuť, nasazení a bojovnost, kterou hned v 52. minutě přetavili ve vyrovnání, kdy po výborně zahraném přímém kopu na zadní tyč zakončoval na hraně ofsajdového postavení nekrytý David Čech. Se zmíněnou bojovností to ovšem hostující borci několikrát – v jinak velice korektně odehraném zápasu – přehnali, což v kombinaci s velmi přísným metrem rozhodčího Šuly vyústilo v 66. minutě v červenou kartu pro J. Svobodu. Takřka půlhodinovou přesilovku domácí skvadra odehrála se zvýšeným nasazením, snaha se jí nedala upřít, ovšem vyložených šancí viděli diváci pomálu. Rozhodnout tak mohli paradoxně hosté, Samek si ovšem zvolil poměrně složitou variantu zakončení a namísto samostatného úniku na Stupku zvolil “kličkovanou” se zakončením do Tomšíkovy ruky. Na druhé straně mohl v samotném závěru rozhodnout hrající trenér Aleš Burian, dokonale seřízená mířidla svým svěřencům ovšem neukázal a udělal tak tečku za spravedlivou remízou 1:1.