Výsledkový servis

17.Kolo

SAPELI POLNÁ – BYSTŘICE “A”

Utkání zajímavé na góly mohli diváci vidět v Polné, kam zavítala Bystřice nad Pernštejnem. V utkání padlo osm branek a všechny body si odvezli hráči Bystřice.

Již v páté minutě hlavičkovali hosté z dobré pozice hodně mimo branky Polné. O minutu později předvedl hrubku gólman hostí, Brabec ji však ke vstřelení branky nevyužil. V sedmé minutě byli v šanci Fišer a Reiterman, ale míč k levé tyči Mrňousovy branky neprotlačili. Přišla desátá minuta, hosté zahrávali rohový kop, přetáhli jej za zadní tyč až za malé vápno, bystřický hráč ho vrátil efektně patičkou před branku a Mezník nekompromisně zavěsil – 0:1. Ve 13. minutě zakončil Dvořáček protiútok pumelenicí, gólman hostí však míč vytáhl na rohový kop. Ten zahrál Dvořáček mistrně a přímo z rohu vyrovnal na 1:1. V 18. minutě míč z blízkosti zasáhl ruku Petra Tržila a Sklenář proměnil pokutový kop. Ve 26. minutě zahrávali hosté rohový kop a Vařejka opět po nedůrazu domácích hráčů zvýšil na 1:3. První půle tedy patřila bystřickým hráčům, byli rychlejší, důraznější, nebezpečnější, a tak šli do kabin se zaslouženým dvoubrankovým náskokem.

Hned v úvodní minutě druhého dějství měl tutovku Szabó, ale míč mu odskočil. O minutu později byl v šanci Matějíček, jeho ztlumenou střelu gólman hostí kryl. Sapeláci v druhé půli přidali, podrželi míč, začali lépe kombinovat. V 55.minutě Mašís přiklepl míč hlavou do úniku Dvořáčkovi, který podél gólmana snížil. Když už se Sapeláci dostali z nejhoršího a chtěli vyrovnat, tak přišla 60. minuta a přesná hlavička Prášila, která opět vrátila Bystřici dvoubrankové vedení. O deset minut později Prášil zvýšil na 2:5 a skóre zápasu potom uzavřel v 76. minutě Dvořáček, který tak dokonal hattrick.

Ohlasy k zápasu

TJ Sapeli Polná
Jiří Babínek, trenér: V druhé půli se náš tým výrazně zlepšil, bohužel v době našeho největšího vzestupu jsme inkasovali čtvrtý gól, který utkání rozhodl. Výhra hostí je zasloužená, byli lepším týmem a nám se v domácím prostředí v poslední době nedaří. Vzhledem k prohře jsme si ani neužili hattrick Filipa Dvořáčka – tři góly Bystřici se jedním hráčem nedává často.

Sestavy

P. Koubek [-] – P. Tržil [-] , Š. Bambula [-] , J. Szabó [-] (54. P. Mašek [-] ) , P. Kozojed [-] , F. Dvořáček [-] , P. Fišer [-] (72. P. Navrátil [-] ) , M. Boháček [-] , J. Vacek [-] , T. Reiterman [-] , M. Brabec [-] (46. P. Matějíček [-] )

SK Bystřice nad Pernštejnem
J. Mrňous [-] – M. Mezník [-] , M. Šponar [-] , T. Padrtka [-] , R. Sklenář [-] , M. Malý [-] , F. Adamec [-] (89. Z. Černý [-] ) , M. Prášil [-] (90. D. Buršík [-] ) , T. Vařejka [-] , P. Blaha [-] , J. Smolík [-]

ŽK: 18. P. Tržil , 74. M. Boháček – 76. M. Prášil .

BYSTŘICE “B” – SANTUS JÍVOVÍ   1:1

Vedoucí rezerva Bystřice doma zaváhala a rozdělila si po bodu s Jívovským Santusem.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
V. Dudák [-] – D. Buršík [-] (63. P. Tomášek [-] ) , J. Martínek [-] (46. M. Prášil [-] ) , D. Zítka [-] , P. Karásek [-] , M. Straka [-] (57. Z. Černý [-] ) , T. Samek [-] , D. Čech [-] , R. Kadlec [-] , J. Dufek [-] , J. Svoboda [-] (77. T. Pačiska [-] )

FC Santus Jívoví
M. Štryncl [-] – Z. Holubář [-] , S. Krejčí [-] , J. Požár [-] (85. M. Dřímal [-] ) , J. Horký [-] , J. Koukola [-] , M. Koukola [-] , J. Láznička [-] , R. Havlíček [-] , M. Mach [-] , D. Dřímal [-] (90. F. Uhlíř [-] )

Hráči zápasu: D. Čech – J. Horký .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: BENEŠ Jiří – SOUKUPOVÁ Věra, ŽILKA Jan.

BYSTŘICE  “A” – PŘIBYSLAV 3:1

J. Mrňous [-] – P. Sodomka [-] (27. M. Šponar [-] ) , M. Mezník [-] , T. Padrtka [-] , R. Sklenář [-] , M. Malý [-] , T. Vařejka [-] , T. Samek [-] (70. P. Karásek [-] ) , P. Blaha [-] , D. Čech [-] (89. D. Zítka [-] ) , J. Smolík [-]

SK Přibyslav
L. Pazderka [-] – J. Bačkovský [-] , J. Flekal [-] , L. Vykoukal [-] , L. Adamec [-] (83. A. Vostál [-] ) , S. Pochop [-] , J. Pospíchal [-] , M. Votava [-] , M. Korel [-] , J. Eis [-] , J. Vopršal [-]

ŽK: 44. T. Samek , 59. J. Smolík , 60. M. Malý – 54. M. Votava , 75. L. Adamec .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: SVOBODA Ladislav – STRAKA Karel, DVOŘÁK Jiří.

Po nepříliš podařeném vstupu do jarní části sezóny si chtěli hráči Bystřice spravit náladu proti Přibyslavi, která zajížděla na jejich hřiště. Domácí zápas zvládli a mají tak první jarní výhru.

Domácí Bystřice vstoupila do utkání aktvně, bylo znát, že hráči hrají v domácí prostředí a již po osmi minutách hry se radovali ze vstřelené branky. K míči se dostal Čech a dokázal jej dostat za Pazderkova záda. Po obdrženém gólu se rozehrála i Přibyslav, ale nedařilo se dostat do zakončení. Vyrovnání přišlo ve 22. minutě, kdy se svoji střelou prosadil Pospíchal a bylo vyrovnáno. Do konce první půle žádné další branky nepadly, a tak se do kabin šlo za nerozhodnutého stavu 1:1.

Dva góly za deset minut a výhra domácích
Domácí jakoby cítili, že je potřeba už na jaře uspět, hráli aktivně. V 55. minutě se po Padrtkově brance vítězství opět přiklonilo na stranu Bystřice. Za 10. minut později, v 65. minutě, zakončoval přesně kapitán Sklenář a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Veškeré zbylé šance domácích na vstřelení další branky a hostů na snížení končily mimo nebo v rukavicích gólmanů, a tak se tedy stav nezměnil. Bystřice dokázal poprvé na jaře vyhrát a zvítězila nad Přibyslaví 3:1.

BORY – BYSTŘICE B 4:4

Góly: 30. Ochrana, 51., 54. a 63. Vávra – 17. Kadlec, 32. a 72. Sklenář, 70. Karásek. Rozhodčí: Landsman. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Bory: Jakubec – Kujal, Chlupa, Dvořák, Špaček – Starý, Němec (32. Pól), Ochrana, Vávra (69. Prokop) – Novotný, Jan Netolický. Bystřice B: Dudák (46. Martínek) – Smolík, Dobiáš, Kadlec, Čech – Samek (86. Tomášek), Straka (46. Mrňous), Karásek, Sklenář – Zítka, Svoboda.

Bory viděly brankové hody!

V tabulce jedenácté Bory se doma vytáhly na lídra tabulky a v zápase bohatém na branky vydolovaly bod.Začátek utkání se Borům moc nedaří a hosté nás zasypávají množstvím rohů a přímých kopů. Nakonec jejich aktivita vyústila v první vstřelený gól. Už v 15. minutě po chybě v obraně neměl hostující střelec problém zakončit. I další šanci mají hosté, ale perfektním zákrokem se blýskl domácí brankář Jan Jakubec. A znovu parádní zákrok, tentokrát vyráží dalekonosnou dobře mířenou ránu na roh. Ve 29. minutě se domácím podařilo srovnat po první střele na branku. Po pár přihrávkách podél vápna se k míči dostal Miroslav Ochrana a prostřelil hostující obranu. Radost však netrvá dlouho. Do ofsajdu vystavený hráč nehrál a jediný kdo chtěl míč byl Kadlec a svoji šanci bezpečně proměnil. Do poločasu jsme již více neviděli.

Bory ztratily dvougólový náskok
Druhá půle začala obrovskou šancí Borů, ale Vojta Chalupa se tváří v tvář prosadit nedokázal. O pět minut později Miroslav zahrává pokutový kop. Brankář ho ale vychytal, ne už dorážku borského kapitána Martina Vávry. A je to znovu Martin Vávra, který obrací výsledek. Po přihrávce hlavou Špačka na Ochranu hse míč vrátil zpátky do vápna a tam si již náš kapitán poradil. V 63. minutě se opět prosazuje Vávra a završuje hattrick chytře hlavou přes bezmocného brankáře. V 69. minutě se prosazují hosté po zbytečné ztrátě míče. A další problém pro Bory. Z pokutového kopu srovnávají hosté na 4.4. Vypadá to, že obrany obou mužstev nefungují, protože další větší šance na sebe nenechávají čekat. Vynikající výkon domácího brankáře, tak rozhodl, že výsledek je smírný.

CHOTĚBOŘ – BYSTŘICE “A” 3:0

BYSTŘICE “B” – ROZSOCHY  3:2