Výsledkový servis

Bystřice “A” – Stará Říše 5:2 (3:1)

Bystřice přestřílela Starou Říši

Krajské derby začalo lépe pro hosty. Ve 20. minutě prošel parádně středem hřiště Svoboda a podél Dudáka otevřel skóre – 0:1. Domácí rychle odpověděli. Ve 27. minutě si našel po rohovém kopu míč na přední tyči Sedláček a srovnal – 1:1. Ve 38. minutě Adamec našel za obranou hostů Čecha a ten poslal domácí do vedení – 2:1. Těsně před pauzou se Čech trefil podruhé, když si naběhl na přihrávku z levé strany – 3:1. Domácí si vedení už pohlídali. Ve 47. minutě Čech dokonal hattrick, když tentokrát do sítě uklidil Adamcův pas z pravé strany hřiště – 4:1. V 59. minutě se dostal za domácí obranu Kvych a pohotově přehodil domácího brankáře – 4:2. V 79. minutě byl ve vápně sražen Prášil a Šmíd musel po druhé žluté kartě do sprch. K penaltě se postavil sám faulovaný hráč a pojistil výhru domácích – 5:2.

Ohlasy k zápasu

SK Bystřice nad Pernštejnem

Oldřich Veselý (trenér)Utkání jsme potřebovali zvládnout, a to se nám povedlo. Hrál se otevřený zápas, ale my jsme byli produktivnější, což se nám v minulých kolech úplně nedařilo.

FSC Stará Říše

Luděk Kovačík (trenér)Šli jsme do vedení a vše nám hrálo do karet. Po vyrovnání se domácí probrali a přehráli nás díky své bojovnosti.

Branky

27. V. Sedláček , 38. D. Čech , 44. D. Čech , 47. D. Čech , 79. M. Prášil (p.) – 20. R. Svoboda , 59. O. Kvych

V. Dudák  – V. Sedláček  , M. Prášil  (86. M. Straka ) , D. Čech  (82. D. Buršík  ) , P. Sodomka (72. M. Mazel  ) , M. Svoboda  , R. Sklenář  , F. Adamec  , M. Šponar, T. Vařejka , T. Padrtka

ŽK: 50. P. Sodomka – 65. L. Hekerle , 71. A. Šmíd . ČK: 79. A. Šmíd .
Hráči zápasu: V. Sedláček , D. Čech , F. Adamec .

Počet diváků: 92. Rozhodčí: EHRENBERGER Tomáš – HEGER Michal, VAŘACHA Jan.

Železárny Štěpánov  – Bystřice “B”

Derby vyhrála rezerva Bystřice

V dalším zápase 12. kola okresního přeboru se za ideálního podzimního počasí utkaly celky domácího Štěpánova a hostující rezervy Bystřice nad Pernštejnem. Domácí se po předpokládané výhře mohli posunout blíže k šestému místu v tabulce, rezerva Bystřice potřebuje v souboji o záchranu již každý bod. Hosté posíleni o několik hráčů Áčka vstoupili rázně do zápasu a hned v 5. minutě je poslal do vedení Tomáš Samek – 0:1. Další minuty se hra vyrovnala a oba celky se dostávali do zakončení bohužel bez vstřelené branky. Jak domácí Kubica tak hostující Mrňous, byli oporami svých celků. Poločas tak končí jednogólovou výhrou hostí. Druhý poločas začali opět aktivně hosté a kanonýr Miloš Prášil v 47. minutě překonal Kubicu podruhé – 0:2. Stejný hráč pak přidal v 69. minutě i svoji druhou branku v zápase a rozhodl o osudu tohoto derby utkání – 0:3. Zbylé minuty se již jen dohrávaly a oba brankáři již nedovolili nikomu ve skórování. Zápas se tak končí výhrou hostí, kteří se odpoutali bodově od posledních dvou celků v tabulce a zůstávají dvanáctí. Štěpánov drží na devátém místě klidný střed tabulky.

Branky

5. T. Samek , 47. M. Prášil , 69. M. Prášil

SK Bystřice nad Pernštejnem B

J. Mrňous  – D. Fiala , R. Sklenář , M. Prášil , A. Feifer  , T. Samek , Z. Sklenář  , D. Čech (85. P. Macháček ), M. Pavlíček , D. Buršík (54. R. Kadlec ) , M. Svoboda

ŽK: 44. I. Ilchyshyn – 49. T. Samek , 74. A. Feifer

Počet diváků: 80. Rozhodčí: TEPLÝ Radek – SÝKORA Jiří, HLADÍK Jiří.

Bystřice”A” – Žďírec 2:3 (2:1)

Domácí začali parádně, když už ve čtvrté minutě vedli. Z otočky se trefil domácí sniper Prášil – 1:0. Jenže už za dvě minuty hosté zahrávali přímý volný kop a ten poslal na zadní tyč Bureš – 1:1. Domácí se dožadovali červené karty pro hostujícího brankáře Pometla, který smetl Prášila před velkým vápnem, ale sudí Krupa vytáhl jenom žlutý kartónek. Domácí se dočkali vedení čtyři minuty před přestávkou, kdy se balon dostal k Prášilovi a ten nadvakrát překonal hostujícího gólmana – 2:1. Domácí vedení neudrželi. V 61. minutě domácí obrana chybovala a Bureš trestal krásnou ránou do šibenice – 2:2. Poté se hrál především ve středu pole. Když už to vypadalo na remízu, tak v 88. minutě sudí osoudil Svobodův souboj s jedním z hráčů hostů jako faul a Ždírec kopal penaltu, kterou nadvakrát proměnil Novotný – 2:3.

Bystřice jede v dalším kole do Břeclavi.

Branky : 4. M. Prášil , 41. M. Prášil – 6. V. Bureš , 61. V. Bureš , 88. P. Novotný

M. Petr  – V. Sedláček  , M. Mazel  , D. Zítka , M. Svoboda, R. Sklenář  , F. Adamec , M. Prášil  , T. Vařejka , D. Čech  (85. A. Feifer  ) , T. Padrtka

ŽK: 29. M. Prášil , 89. T. Vařejka – 14. S. Pometlo , 82. O. Slavík .
Hráči zápasu: M. Prášil – V. Bureš .

Oldřich Veselý (trenér): Za moji krátkou fotbalovou kariéru jsem ještě nezažil, aby rozhodčí takto hrubě ovlivnil průběh utkání. Minimálně bod jsme měli mít, ale nemáme nic. Předvedli jsme nejlepší domácí výkon, ale cítím se znechucený.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): Dali jsme více branek a máme tři body. Zápas byl vyrovnaný a asi by mu slušela remíza. K inkriminovaným momentům se nechci vyjadřovat.

D.Rožínka – Bystřice “B”  2:4  (1:1)

Rezerva Bystřice v závěru vydolovala vítězství

První poločas skončil nerozhodně

V odpoledních hodinách nedělního zářijového dne přivítalo družstvo TJ Baník Dolní Rožínka na svém hřišti tým z Bystřice nad Pernštejnem. Hosté dorazili k utkání ve velmi silné sestavě, kdy doplnili svoji rezervu o polovinu hráčů, kteří hrají za divizní A-tým. Domácí hráči se zvučných jmen nezalekli a podali srdnatý výkon. Ve 23. minutě Bystřický odchovanec, hájící barvy Baníku, Honza Čermák nádhernou bombou z poza velkého vápna poslal domácí do vedení 1:0. Za 6 minut bylo vyrovnáno, to když dostal mnoho času na vápně ke zpracování míče hostující Svoboda a utěšenou ránou skóre srovnal, 1:1. První poločas nabídl na obou stranách mnoho gólových příležitostí, hrál se krásný fotbal.

Druhý poločas vyšel lépe Bystřici

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a v 53. minutě se ujali vedení a to když domácí kapitán Pavel Vondruška nedal šanci svému chytajícímu bratranci v řadách hostí. Zdálo se, že domácí mohou utkání dovést do vítězného konce, ale radost z vedení netrvala ani minutu, když vyrovnal krásnou dalekonosnou střelou Adam Feifer. Dále se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Až v 80. minutě se podruhé prosadil hostující Svoboda. Domácím po fyzicky náročném utkání začaly docházet síly a na srovnání už nedosáhli a o osudu utkání rozhodl čtvrtý nejlepší divizní střelec Miloš Prášil, 2:4. Utkání probíhalo ve vysokém tempu, domácí odehráli jedeno z nejlepších letošních utkání, remíza by byla asi spravedlivá. Oboustranně výborný fotbal.

Branky : 23. J. Čermák , 53. P. Vondruška – 30. M. Svoboda , 53. A. Feifer , 80. M. Svoboda , 87. M. Prášil

J. Mrňous  – D. Fiala  , A. Feifer , M. Prášil  , T. Samek  , Z. Sklenář  , D. Čech  , D. Zítka  (46. M. Straka ) , R. Kadlec  , M. Svoboda  , M. Šponar

ŽK: 87. J. Večeřa – 3. M. Svoboda , 51. D. Fiala , 77. M. Prášil .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Šula Petr – BARTONĚK Pavel (N), SVOBODA Vlastimil (N).

Bystřice – Jihlava “B” 0:6 (0:3)

Domácím vstup do zápasu vůbec nevyšel. Už ve čtvrté minutě se po standardní situaci trefil Křišťál, který zůstal nekrytý na přední tyči – 0:1. O sedm minut později hosté rozebrali domácí obranu a na konci krásné akce byl Koubek – 0:2. Domácí se snažili hrát otevřený fotbal, a to byla voda na mlýn hostujícího celku. Ve 42. minutě hosté předvedli další pohlednou akci. Tentokrát vstřelil branku Svoboda – 0:3. Úvod druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný. Po hodině hry se však trefil Kolčava a hosté vedli o čtyři branky – 0:4. Od této chvíle hosté jasně dominovali a svoji převahu korunovali dalšími dvěma brankami, když se trefil nejprve Rezek a chvíli po nem podruhé v zápase Kolčava – 0:6.

Oldřich Veselý (trenér): Hosté nastoupili ve velice silné sestavě a bylo to znát. Kvalita byla jednoznačně na straně soupeře. Škoda, že jsme v prvním poločase soupeři darovali dvě branky.

FC Vysočina Jihlava B

Michal Kadlec (trenér): Utkání prospělo, že domácí nastoupili se snahou o otevřený ofenzivní fotbal. Nám navíc nahrálo, že jsme se ujali vedení už ve 4. minutě a o chvíli později to bylo již 0:2. Po celé utkání jsme byli lepším týmem a měli jsme jej pod kontrolou. Přestože jsme řadu dalších šancí neproměnili, tak musím být s konečným stavem rozhodně spokojen. A stejně tak i s tím, že jsme díky zodpovědnému přístupu udrželi čisté konto. Kluci za výkon zaslouží pochvalu.

Góly: 4. Křišťál, 11. Koubek, 42. Svoboda, 61. a 71. Kolčava, 63. Rezek. Rozhodčí: Zapletal. ŽK: 0:0. Diváci: 185. Poločas: 0:3. Bystřice n. P.: Petr – Vařejka, Sedláček, Svoboda (46. Šponar), Zítka – Čech (69. D. Buršík), Adamec, Padrtka, Mazel (30. Feifer) – Sklenář, Prášil. Jihlava B: Lancman – Trajkovič, Svoboda, Beltran, Křišťál, Šteffl (53. Pavlas), Lát (51. Sargsyan), Rezek (77. Koloušek), Kolčava, Koubek, Fofana. Nejlepší hráči: Rezek, Koubek, Fofana.

Křižanov – Bystřice “B” 4:0 (3:0)

Křižanov doma potvrdil roli favorita a porazil s přehledem Bystřici B  o čtyři branky.

Zápas se hrál za neuvěřitelného sobotního vedra. Hosté přijeli v hodně slepené sestavě plné dorostenců, kteří měli zápas v nohách. Pro domácí začalo střetnutí snově. Ihned po rozehře odskočil míč stoperovi hostí přímo do běhu Dominiku Bajerovi, který se v 15.vteřině tváří v tvář Mrňousovi nemýlil. Domácí poté hráli do 20.minuty bez pohybu a nebylo kam a komu. Ve 32.minutě se dostal balón ke Škorpíkovi, který si ho narazil a střelou do pravého horního rohu domácí definitivně uklidnil a ti konečně začali hrát hezký kombinační fotbal. V minutě 39. Lukáš Liška velice hezky a nezjištně posunul merunu po své pravé ruce, kdy byl zcela volný Patrik Bajer a ten bez problémů prostřelil gólmana hostí. Do druhého poločasu vstoupil dominantně domácí Křižanov. V 50minutě Roman Navrátil napřáhl zpoza vápna a balon krásně zapadl za tyčku. Poté když bylo rozhodnuto, tak domácí prostřídali sestavu a zápas se dohrával v klidném tempu a jediné co bylo k vidění, tak neproměňování šancí domácího týmu.

Branky : 1. D. Bajer , 32. M. Škorpík , 39. P. Bajer , 62. D. Fendrych

J. Mrňous  – M. Straka , P. Pačiska, P. Macháček , T. Samek , Z. Sklenář , M. Dobiáš , A. Pavelka , F. Maršálek  , M. Hofmann , R. Horák

ŽK: 47. M. Škorpík , 55. R. Navrátil , 77. A. Burian .
Počet diváků: 96. Rozhodčí: MYŠKA Roman – TEPLÝ Radek, TLUSTOŠ Petr.

Start Brno – Bystřice 0:4 (0:1)

V souboji letošních divizních nováčků měli od úvodního hvizdu fotbalisté Bystřice herně navrch. Už po šesti minutách hry šli navíc do zaslouženého vedení. Z dvaceti metrů napřáhl Prášil a nechytatelnou bombou překonal gólmana Šurkalu – 0:1.

Další šance v prvním dějství, především dvě střelce úvodní branky, ovšem zůstaly nevyužity. Po změně stran byli hráči brněnského Startu více na balonu, hosté však neustále hrozili z brejkových situací. Rozhodnutí padlo v závěrečné čtvrthodině. V 74. minutě se po rychlém brejku prosadil Čech a bylo rozhodnuto – 0:2. Poté během tří minut po totožných akcích zkompletoval hattrick Prášil, tři body tak po zásluze putovaly na Vysočinu.

Góly: 6., 79. a 82. Prášil, 74. Čech. Rozhodčí: Dudek. ŽK: 2:0. Diváci: 420. Poločas: 0:1. Start Brno: Šurkala – Cupák, Praks, Záruba, Pelc (78. Pařízek), Musil, Svoboda, Chyla (58. Mach), Matyska, Krištof (75. Lang), Ryšavý. Bystřice n. P.: Petr – Vařejka, Sedláček, Sodomka (66. D. Buršík), Zítka – Čech, Adamec, Padrtka (85. Fiala), Mazel – Sklenář, Prášil. Nejlepší hráči: Prášil, Sedláček, Čech.

Zdroj:

Bystřice “B” – Doubravník 2:2 (0:1)

Rezerva Bystřice zachránila v závěru bod, když vyrovnala dvoubrankový náskok Doubravníku.

J. Mrňous  – T. Padrtka , D. Fiala  , M. Straka  , F. Adamec , R. Kadlec , T. Samek , Z. Sklenář , D. Čec , D. Zítka, J. Svoboda

Branky : 83. T. Samek , 85. D. Čech – 40. K. Vojta (p.) , 80. M. Jedlička

ŽK: 39. J. Mrňous , 62. Z. Sklenář .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: ŠOUKAL Roman – PETRÍKOVIČOVÁ Tatiana, SVOBODA Vlastimil (N).

Bystřice – Velká Bíteš 1:3 (0:1)

Bystřice nepotvrdila body z Humpolce a prohrála doma.

Domácím vstup do utkání nevyšel. Vázla jim kombinace a hosté byli lepším celkem. Ve 22. minutě stál na konci rychlého přečíslení David Rozum a poslal Velkou Bíteš do vedení – 1:0. Hosté mohli vedení navýšit, ale Petr při samostaném nájezdu svůj tým podržel. A když nevyužil šanci ani domácí Feifer, tak šli do kabin spokojenější hosté. Úvod druhého dějství domácím vyšel a už po třech minutách srovnal Sodomka – 1:1. Hned vzápětí přišla kolmá přihrávka mezi domácí stopery a Rozum vstřelil svoji druhou branku v zápase – 1:2. V 66. minutě se do centr parádně nůžkami položil Kuldan a uklidnil hosty – 1:3. Poté se hrála otevřená partie. Oba týmy měli několik šancí, ale další branka už nepadla.

FC Spartak Velká Bíteš
M. PelánD. Bartoš  , L. Kerber  , M. Hošek , F. KuldanR. Novotný [-] (83. M. Mikeš  ) , J. Ondrák  (46. T. Loup ) , A. Merdita , P. Loup  – D. Rozum (67. M. Knos ) ,D. Pořízek  (89. T. Sodomka  )

ŽK: 35. M. Šponar , 60. P. Sodomka – 71. M. Hošek .
 Hráči zápasu: V. Sedláček – D. Rozum , F. Kuldan .

Počet diváků: 170. Rozhodčí: Kolář Jaroslav – NEJEZCHLEB Miroslav, BĚHAL Radek

Jimramov – Bystřice “B” 3:3 (1:3)

Jimramov vyrovnal tříbrankový náskok Bystřice, když ve 23. minutě prohrával již 0:3.

K tomuto utkání přijeli hosté s cílem konečně s Jimramovem bodovat, protože v loňské sezóně obě utkání prohráli. Sestavu posílili několika hráči “A” mužstva a od začátku utkání ovládli hru a domácí jim matným výkonem k tomu hodně pomohli. Hosté v úvodu spálili dvě příležitosti, ale v 7.minutě již šli kapitánem Čechem do vedení, který využil  “přesnou přihrávku” domácího Dostála. V 17.minutě po centru z pravé strany a špatné komunikaci v obraně domácích se zblízka prosadil Samek. V 23.minutě to bylo již 0 : 3 když Z. Sklenář překvapil Hlaváče přízemní střelou z 28 metrů. V této chvíli to vypadalo na debakl domácích a hosté dál tlačili. Ve 29.minutě po rychlém brejku domácích trefuje Pavel Sedlák levou tyč branky hostí, míč se ve skrumáži několikrát odráží až ho Zobač uklízí do branky 1 : 3. Od této chvíle získávají domácí půdu pod nohama a přicházejí další šance, ale obrana hostí odolává.

Jimramov ve druhé půli vyrovnal

V poločase bylo v kabině domácích trochu rušno, kdy stoper Petr Sedlák, z pozice nejstaršího hráče trochu zvýšil hlas a jeho domluva se projevila na hřišti. V úvodu 2.poločasu byli domácí výrazně lepší, hosté si po prostřídání mysleli, že to již nějak dohrají, a šance přicházeli. V 57.minutě prodloužil Prüger hlavou míč na nabíhajícího Gregora a ten z ostrého úhlu trefil pravou šibenici.  V 64.minutě si na přední tyči naskočil na autové vhazování J.Sedláka Dvořák a hlavou trefil břevno, u odraženého míče byl první kapitán Bednář a hlavou vyrovnal. V dalším průběhu se hrálo nahoru dolů, obě mužstva chtěla rozhodnout, ale skórovat se již nikomu nepodařilo a tak utkání skončilo zaslouženou remízou, hosté s Jimramovem konečně bodovali a domácí vydřeli bod z již ztraceného utkání. Kladem utkání byla oboustranně slušná hra a férový přístup všech hráčů na hřišti.

J. Mrňous  – P. Macháček  (46. R. Chudoba ) , R. Sklenář , R. Kadlec  , D. Buršík  (60.M. Petr ) , Z. Sklenář , D. Čech , T. Samek  , D. Fiala  (80. L. Prüger ) , D. Zítka  (46.J. Sýs  ) , J. Svoboda  (46. M. Hofmann  )

ŽK: 16. V. Dostál – 45. R. Kadlec .

29. M. Zobač , 57. T. Gregor , 64. L. Bednář – 7. D. Čech , 17. T. Samek , 23. Z. Sklenář

Počet diváků: 100. Rozhodčí: MYŠKA Roman – HLADÍK Jiří, PAJKR Jaroslav (N).