Výsledkový servis

VELKÉ MEZIŘÍČÍ B – BYSTŘICE 0:3

Derby rozhodla produktivita
Poslední podzimní kolo krajského přeboru svedlo dohromady fotbalisty rezervy Velkého Meziříčí a vedoucí Bystřici. Papírové předpoklady se naplnily, ze zisku tří bodů se radoval hostující lídr tabulky.

Bohužel se opět ukázalo, že se střelecky trápíme. Vstup do zápasu měla Bystřice lepší, zaslouženě šla do vedení, ale zbytek prvního poločasu patřil nám. Jenže co nám to bylo platné, když jsem všechny tři tutovky, které jsme si v této fázi utkání vypracovali, nedokázali proměnit alespoň ve vyrovnávací branku. Po změně stran už si to Bystřice pohlídala,“ kabonil se kouč Velkého Meziříčí Petr Munduch. S jeho hodnocením v podstatě souhlasil spokojený trenér Bystřice Oldřich Veselý.
„Kromě zhruba dvaceti minut po naší vedoucí brance, kdy jsme trošku vypadli z tempa, jsme to měli pod kontrolou. Meziříčí se sice snažilo, ale jakmile jsme v rychlém sledu přidali druhý a třetí gól, bylo prakticky po zápase. Zasloužené tři body pro nás.“
Zdroj:

BYSTŘICE B – RADOSTÍN 2:2

Góly: 30. Čech, 32. Kadlec – 8. a 49. R. Večeřa. Rozhodčí: Landsman. ŽK: 3:2. Diváci: 35. Poločas: 2:1. Bystřice B: Mrňous – J. Svoboda, M. Svoboda (74. Maršálek), Čech, Horák, Kadlec, Karásek, Špatka, Zítka (46. Černý), Tomášek (46. Straka), Dobiáš. Radostín n. O.: Dupal – Kohout, Berka (67. Novotný), Fňukal, L. Kozel – Juda, Toman, Hrbek, J. Kozel – Císař (79. Dvořák), R. Večeřa (86. Kadlec).
Zdroj:

BYSTŘICE – PELHŘIMOV 2:0

Vedoucí tým KP Bystřice nad Pernštejnem naplno boduje už páté kolo.

V sobotu se odehrál jediný zápas 12. kola KP v Bystřici nad Pernštejnem, která chtěla úspěšně navázat na sérii čtyř výher v řadě. Proti domácím se postavil celek z Pelhřimova, kterému se podařilo z posledních čtyř odehraných zápasů nasbírat 4 body. Bystřice, tak nastupovala do tohoto zápasu v roli favorita z prvního místa tabulky a důvěra tipujících v domácí vítězství byla vyčíslena 82 %.
K úvodnímu hvizdu tohoto zápasu pod dohledem rozhodčího Zdeňka Niederleho přihlížela zhruba stovka fotbalových diváků. Vlažný vstup do zápasu byl poznamenán řadou nepřesností obou mužstev a tak se z předváďené hry příliš fotbalové podívané nedostávalo. Jako první na sebe vzal pozornost po čtvrthodině hry hostující útočník Martin Faltýnek, kterému se podařilo dostat do gólového zakončení, ale z tohoto souboje vzešel vítězně brankář František Svoboda, který pro tento zápas nahradil vyloučeného Jana Mrňouse z minulého zápasu v Okříškách. Zbývající část první půle už nenabídla žádné brankové příležitosti a únavným podzimním tempem s nepohlednou hrou mohla obě mužstva za bezbrankového stavu do šaten.

Do druhé půle se tedy nastupovalo za nerozhodného stavu a jednou změnou v sestavě domácích hráčů, kterou připravil trenér Oldřich Veselý ml., kdy Michala Mezníka nahradil Pavlem Blahou. Bystřice si však od druhého úvodního hvizdu vírazně zlepšenou hrou řekla o převzetí otěží v tomto zápase a Pelhřimovské hráče svou aktivní hrou začala převyšovat. Tento tlak byl zůročen už v 56. minutě, kdy domácí zahrávali rohový kop. Naservírovat se ho na hlavičkujícího Marína Svobodu podařilo Martinovi Malému a domácí tak mohli zaslouženě do vedení 1:0.  Následně přišla stejně jak v některých z posledních odehraných zápasů nepřesnost Bystřické koncovky a po sérii tří nezdařených možností z kopaček Chocholáče se ani nadvakrát nepodařilo prosadit Padrtkovi. Jakoby tomu nebylo málo, tak se toto gólové trápení rozhodli podpořit Adamec, Malý a Sklenář. Psala se 81. minuta a do hry opět promluvil Oldřich Veselý ml., který se rozhodl pro stažení Zdeňka Sklenáře, nahradil jej devatenáctiletý Jakub Smolík, ten se rozhodl ukončit střeleckou bezmoc domácích, když se během minuty pobytu na hřišti pustil po prvním kontaktu s míčem do individuální akce a úspěšnou koncovkou pojistil stav tohoto zápasu na 2:0.

Ohlasy k zápasu

SK Bystřice nad Pernštejnem
Pavel Trávníček: Za první poločas není co dodat, domácím se vůbec nepovedl a vyznamenal se brankář Svoboda. Druhý poločas jsme zcela ovládli a zaslouženě vyhráli tento zápas.

Bobrová – Bystřice B 0:2 (0:1)

Bystřické Béčko po výhře v Bobrové potvrdilo vedení v tabulce.

Bystřice vstřelila rychlý gól
Utkání s lídrem začlo pro domácí trochu nešťastně. Obránci proklouzl pod nohou míč a David Čech si s nastalou situací poradil. Domácí to opařilo a hosté mohli vedení navýšit, jednou se ale mával ofsajd, podruhé skvělě zakročil golman. Domácí se pak začli osmělovat, tlačili se do zakončení, ale pár nadějných situací zůstalo bez odezvy. V závěru ještě hosté neproměnili brejkovou situaci.
Kadlec potvrdil výhru v závěru
Na začátku druhé půle mohlo být vyrovnáno, ale Jirka Svoboda prováhal ideální moment, následnou dorážku Michala Hájka zastavil obránce v bráně. Hrálo se dál více na polovině hostů, ale to odolávali a do nějaké vyložené šance domácí nepustili. Až v závěru při snaze domácích o vyrovnání utekl z vlastní půlky Radim Kadlec a dal výsledku konečnou podobu.

OKŘÍŠKY – BYSTŘICE 1:2

Nadvláda Okříšek ustupovala

Zhruba dvě stovky diváků si přišlo na dramatickou podívanou. V 11. minutě posílá domácí tým Radek Ryšavý z protiútoku do vedení. První polovina poločasu se odvíjela podobným způsobem, ale domácím se nepodařilo skóre navýšit. To  hrálo na noty hostům z Bystřice a začali se v zápase dostávat více do svého herního tempa, které zůročili vyrovnávající brankou z přímého kopu v závěru poločasu. Úspěšným střelcem se stal Tomáš Padrtka.

Oslabená Bystřice vítězí v závěru

Druhý poločas začal aktivní hrou ze strany domácích hráčů a snaha dostat se znovu do vedení byla přetavena v početní výhodu domácích.

Ve 49. minutě využil nedorozumění, které vzniklo ve spolupráci obranných řad a brankářem Mrňousem Bystřického týmu drze Ryšavý, který si míč stihl předkopnout a Mrňous, tak mimo pokutové území musel gólovou situaci zastavit za cenu červené karty. Mezi třemi tyčemi tak proběhla náhrada a to v podání obránce Marína Svobody.

Pro Bystřické hráče tímto začala hra v deseti a do konce tohoto zápasu zbývala celá čtyřicetiminutovka, se kterou si poradili na výbornou! Týmovým výkonem ukázali z jakého důvodu jim náleží už druhé kolo první místo v dosavadním ročníku soutěže. Hra byla zcela v jejich režii a parta s Okříšek si ani s početní výhodou nevěděla rady.

Zápas gradoval v 89. minutě, kdy dostali hosté výhodu přímeho kopu, ke kterému se postavil Martin Malý a střelou na zadní tyč Fialovy brány, tak mohla propuknout ta pravá fotbalová eufórie.

Vítězný pokřik v kabinách můžete vidět v následujícím odkazu:

Martin Svoboda: Předvedli jsme velice dobrý týmový výkon a zaslouženě vyhráli, především za druhý poločas.

O. BÍTÝŠKA – BYSTŘICE B 1:1

Góly: 26. Liška – 34. M. Svoboda. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1 O. Bítýška: Hršel – Trojan, Kališ, Karmazín, P. Jelínek – Zeman, J. Jelínek, Navrátil, Liška – Vařílek, Antoš. Bystřice B: F. Svoboda – Horák, J. Svoboda, M. Svoboda, Čech – Samek, Kadlec (88. Tomášek), Karásek, Špatka – Zítka, Straka.
Zdroj:

BYSTŘICE – KOŠETICE 2:0

Košetice přijely pouze v jedenácti a od prvních minut se bránily soustavnému tlaku domácí Bystřice. Hrálo se tedy pouze na jednu branku, jenže domácí opět selhávali v koncovce, navíc hosty od debaklu zachránil vynikající gólman Jíša. O výsledku rozhodly dvě situace z prvního poločasu. Ve 13. minutě se po samostatné akci prosadil Radek Sklenář a otevřel skóre utkání. Tři minuty před půlí se ve skrumáži ve velkém vápně zorientoval nejlépe Chocholáč a zvýšil na 2:0. Ve druhé půli pokračovala přehlídka zahozených příležitostí domácího celku, proto se už na výsledku nezměnilo.

Góly: 13. R. Sklenář, 42. Chocholáč. Rozhodčí: Straka. ŽK: 0:2. Diváci: 90. Poločas: 2:0. Bystřice: F. Svoboda – M. Svoboda, Z. Sklenář, Vařejka, Mezník – Samek (78. Čech), Padrtka, R. Sklenář, Blaha – Adamec (66. Smolík), Chocholáč (85. Bajgar). Košetice: Jíša – Suk, Kordík, A. Vejsada, T. Vejsada, Hanousek, Bartoška, Sovka, Vlk, Duba, Tržil. Nejlepší hráči: Vařejka, R. Sklenář – Jíša.

D. ROŽÍNKA – BYSTŘICE B 1:5

Také po 10. kole zůstávají na čele tabulky okresního přeboru fotbalisté béčka Bystřice. Ti zvládli derby v Dolní Rožínce, kde zvítězili přesvědčivým výsledkem 5:1. Bodově krok však drží také druhé Jívoví

Góly: 90. Konček – 15. Karásek, 28. Kadlec, 33. a 56. Vařejka, 70. Čech. Rozhodčí: Budín. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 0:3. D. Rožínka: Horák – Bukáček, Hofman, Fendrych, Vondruška (71. Bílek) – Čermák, Bartoněk, Lukš (29. Mazánek), Kopecký (82. Koček) – Večeřa, Chocholáč. Bystřice B: Mrňous – J. Svoboda (61. Horák), Vařejka (70. Buršík), Čech, Samek (76. Tomášek) – Kadlec (64. Straka), Karásek, Špatka, Zítka – V. Svoboda (49. Dobiáš), Smolík.
Zdroj:

HUMPOLEC – BYSTŘICE 1:0

V souboji týmů ze špice tabulky byl dvacet minut lepší domácí Humpolec. Vytvořil si tři dobré střelecké příležitosti, ale skóre zůstalo bezbrankové. Pak se začala Bystřice lepšit a ovládla střed pole. Tři minuty před přestávkou mohla jít po rychle rozehrané standardní situaci do vedení, proti byl Páša, který vyrazil míč na roh. Po přestávce bylo čím dál tím více zřejmé, že zápas rozhodne jediný gól. Humpolci se povedla střídání, Pikl s Dalíkem hru oživili. Druhý jmenovaný nakonec zápas rozhodl, po úniku z poloviny hřiště prostřelil brankáře Svobodu.

Gól: 68. Dalík. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Humpolec: Páša – Vrátný, Pecha, Maršík, Podoba (88. Kopic) – Tomovič, Skryja, Nermut (54. Pikl), Šerý – Kubíček (57. Dalík), Štěpán. Bystřice: F. Svoboda – M. Svoboda, Šponar, Chocholáč, Vařejka – Samek (64. Zítka), Blaha, Padrtka (88. Buršík), Adamec – Malý, Sklenář. Nejlepší hráči: Páša, Dalík – Blaha.

BYSTŘICE B – NOVÁ VES B 1:2

Góly: 14. Tomášek – 6. T. Nejedlý, 47. P. Šandera. Rozhodčí: Žďánský. ŽK: 1:1. Diváci: 25. Poločas: 1:1. Bystřice B: Mrňous – Horák, Martínek, M. Svoboda, Špatka – Samek (46. Černý), Zítka, Skalník (66. V. Svoboda), Tomášek – Haluška (72. Kadlec), Dobiáš. Nová Ves B: Čížek – P. Šandera, F. Šandera (77. Beneš), D. Nejedlý, P. Bureš – Černý (65. Novotný), Kubík, T. Nejedlý, Skalník (81. Babjačok) – Nečas, J. Šandera.
Zdroj:

Kouty – SK Bystřice 2:3 (2:2)

Domácí se dostali do vedení už v 9′ gólově se prosadil Coufal. Odpovědnost na sebe vzal v 18′ kapitán hostů Sklenář, který srovnal stav utkání. Obrat v poločase provedl Adamec, ale rychlou odpověď našel Navrátil. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného výsledku. V druhé půli stačil gól na tři body. Ten padl z kraje poločasu a přesným střelcem se stal Samek, který rozhodl o další výhře Bystřice v nelehkém zápase na nepříjemném terénu.

M.Svoboda: Byl to těžký zápas, hodně o soubojích, jsme rádi za výhru a 3 body.

BYSTŘICE B – KŘOVÍ 9:2

Bystřice předvedla v první půli gólový brankostroj

V utkání pátého kola okresního přeboru se utkaly týmy domácí rezervy Bystřice a Křoví, které hrálo v minulé sezóně krajskou I. B třídu. Po úvodních třech zápasech se oba celky nacházely v úplně odlišných situacích. Rezerva Bystřice atakovala špici tabulky, hostující Křoví naopak nezískalo ani bod a uzavíralo tabulku okresního přeboru. Utkání bylo sehráno netradičně na náhradním hřišti, protože hlavní hřiště nebylo možné skrz vydatný noční déšť na utkání řádně nachystat. To ale vůbec nevadilo domácímu týmu, který měl celé utkání naprosto ve svojí režii. Od úvodní minuty hosty zatlačil na jejich polovině a do poločasu si vypracoval dostačující brankový náskok, který dokázal udržet až do závěrečného hvizdu. Padrtka, Čech a Sklenář řídili po celé utkání ofenzivní snahy domácích a proto se mohli domácí do poločasu radovat z osmi zásahů.

Druhý poločas skončil nerozhodně

Druhý poločas se hrál ve volnějším tempu, kdy padlo po jedné brance na obou stranách a utkání tak skončilo zcela zaslouženě výhrou domácích v poměru 9:2. Po tomto odehraném kole se tak domácí prostříleli do čela tabulky, kde jsou na tom o skóre lépe jak Bobrová. Křoví zůstalo přikováno na posledním místě tabulky. V dalším kole je čekají v domácím prostředí Bory a Křoví si bude chtít zajisté poprvé užít pocit vítězství. Bystřičtí se utkají na hřišti Počítek, které zajisté chtěly také lépe odstartovat do tohoto ročníku.

Góly: 4., 16., 32. a 44. Padrtka, 6. a 23. Sklenář, 20., 27. a 60. Čech – 14. Polonec, 88. L. Němec. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 8:1. Bystřice B: Mrňous – Chocholáč (46. M. Svoboda), Smolík, Čech, Sklenář (62. Horák) – J. Svoboda (46. Kadlec), Karásek, Zítka, V. Svoboda – Padrtka (46. Špatka), Dobiáš (75. Tomášek). Křoví: Karmazín – Sára, Kalina, Roštinský (31. Ráboň), Popek (66. Koudelka) – Šustáček, M. Němec, L. Němec, Polonec – Kašpar (62. Pelka), Karásek.
Zdroj:

BYSTŘICE – SAPELI POLNÁ 1:0

V Bystřici byl v úvodní pasáži zápasu k vidění spíše urputný boj plný nepřesností. Polná přijela s hodně zataženou obranou, do níž se ofenziva Bystřice dostávala jen s velkými obtížemi. Zlom přišel ve 22. minutě, Adamec se po pěkné individuální akci prosadil krásnou střelou a poslal domácí celek do vedení.

Po změně stran mohla Bystřice několikrát rozhodnout, ale Sklenář s Adamcem v největších šancích selhali. V hostující sestavě nejvíc zlobil útočník Kozojed, s nímž měla domácí obrana spoustu problémů. V závěru mohli sapeláci vyrovnat, ale svoji největší příležitost nevyužili, a tři body tak zůstaly v Bystřici.

Gól: 22. Adamec. Rozhodčí: Müller. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Bystřice: Mrňous – R. Sklenář, M. Svoboda, Mezník, Vařejka – Samek (88. Čech), Padrtka, Malý, Blaha – Adamec (90. Bajgar), Smolík. Sapeli Polná: Rezničenko – Tržil, Reiterman, Barák, Boháček – Varhaník, Navrátil (66. Doucha), Dvořáček (78. Vacek), Kozojed – Fišer (72. Mašek), Matějíček. Nejlepší hráči: Vařejka, Adamec – Kozojed.
Zdroj:

JÍVOVÍ – BYSTŘICE B 3:3

Góly: 24. a 37. Dvořák, 80. J. Koukola – 27. Špatka, 40. Čech, 55. Michal Svoboda. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Jívoví: Horký – Požár, Dvořák, J. Koukola, M. Koukola – Láznička, Havlíček, Krejčí, Holubář – D. Dřímal, Mach. Bystřice nad Pernštejnem B: F. Svoboda – Horák (33. Kadlec), Marek Svoboda, R. Sklenář, Michal Svoboda (68. Martínek) – Čech, Z. Sklenář, J. Svoboda, Karásek – Špatka, V. Svoboda.
Zdroj:

Přibyslav – SK Bystřice n. P. 0:4 (0:1)

Branky

42. R. Sklenář (p.) , 58. P. Blaha , 67. T. Samek , 83. M. Šponar(p.)

Sestavy

SK Přibyslav
L. Pazderka  – J. Stejskal  (75. R. Musil ) , P. Svoboda (59. A. Vostál ) , S. Pochop  (79.M. Ondra ) , J. Prchal  , J. Vopršal , P. Škacha , M. Krčál  , J. Eis  , L. Vykoukal ,L. Adamec
J. Mrňous  – M. Svoboda  , T. Padrtka  (73. P. Bajgar  ) , M. Mezník  , R. Sklenář  ,M. Malý , M. Šponar  , F. Adamec  (83. J. Smolík ) , T. Vařejka , T. Samek , P. Blaha
ŽK: 30. L. Vykoukal .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: Fridrichovský Miroslav – HOLUB Miroslav, ŠŤASTNÝ Jakub.

BYSTŘICE B – BORY 5:1

Góly: 12. a 52. Michal Svoboda, 21. Zítka, 31. Karásek, 42. Dobiáš – 22. Gregar. Rozhodčí: Šoustar. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 4:1. Bystřice B: F. Svoboda – Horák, Marek Svoboda (46. Pačiska), Smolík, Michal Svoboda (71. Kadlec) – Čech, Sklenář, Karásek, Zítka (61. Martínek) – V. Svoboda, Dobiáš (65. J. Svoboda). Bory: Pokorný – Starý, Novotný, Špaček, Kujal – Němec, Gregar (38. Dvořák), Beneš, Požár – Vávra, Hlaváč.